Tradiční a inovované historické technologie ve stavebnictví

Marocký štuk, tadelakt

Marocký štuk, tadelakt

Využití marockého štuku obzvlášť oceníte v případě nestandartních nebo atypických provedení prostor nebo tvarů. Slouží tedy nejen jako materiál vhodný k povrchové úpravě stěn koupelen popř. kuchyní jako alternativa obkladů. Výhodou tohoto materiálu je možnost aplikace na jakýkoli předem vymodelovaný tvar s adekvátní povrchovou vrstvou. Materiál je hydrofobní a neusazuje se na něm vodní kámen.

více >>
Lustro (Listro)

Lustro (Listro)

Tierrafino Listro- zalešťovaný jíl je nejjemnější typ omítky. Drobné částice jílu se zalešťují ocelovými špachtlemi do lesku. Technikou nanášení se dá docílit různých obrazců a ornamentů. Tato omítka na první pohled připomíná mramor či stucco lustro

více >>
Duro - hladká finální hliněná omítka

Duro - hladká finální hliněná omítka

Tierrafino Duro funguje jako velmi jemná omítka s frakcí 0,1 -0,3 mm. Pro představu je výsledný povrch o něco jemnější než u standartní klasické štukové omítky. Celá tato řada produktů má ve výsledném efektu matný vzhled.

více >>
Finish- strukturovaná finální hliněná omítka

Finish- strukturovaná finální hliněná omítka

Tierrafino Finish funguje jako fajnová omítka. Existuje v 8 základních barvách, bývá často ponechána jako finální povrchová úprava.Je do ní možno zakomponovat např. perleť z mořských živočichů, tím získá na zajímavosti a při kontaktu se slunečním světlem, bude vytvářet odlesky. Může se na ni nanášet jemnější omítka Tierrafino Duro.

více >>
Base- hrubá hliněná omítka

Base- hrubá hliněná omítka

Tierrafino Base funguje jako hrubá omítka, která ovšem při speciální závěrečné povrchové úpravě může zůstat jako finální vstva.

více >>
i-paint, T-paint

i-paint, T-paint

Produkty Tierrafino pamatují i na obměny interiéru. Pro tento účel slouží barvy Tierrafino ipaint a Tpaint v 8 odstínech. Rozdíl mezi těmito barvami je v struktuře materiálu. Tierrafino ipaint je hladká, na přírodní bázi. Konzistencí se dá přirovnat k běžným malířským barvám. Tierrafino Tpaint je texturovaná, tzn. obsahuje drobné kamínky až do velikosti 2 mm. Na světle vystupuje stuktura do prostoru. Rozdílnými způsoby nanášení štětce lze docílit různých efektů.

více >>